czwartek, 18 lipca 2013

Koktajl jagodowy

W zeszłym roku panowało u mnie istne jagodowe szaleństwo, w tym dopiero pierwszy raz kupiłam jagody. Mam nadzieję, że uda mi się wyrwać na jakiś weekend i samodzielnie nazbierać jagód, takie lubię najbardziej. Dziś zapraszam Was na prostą i naprawdę pyszną klasykę, koktajl jagodowy, który cudownie ochłodzi w upalny dzień i świetnie zastąpi letnie śniadanie. Dla mnie latem nie ma lepszych napojów niż owocowe koktajle. A jaki jest Wasz ulubiony smak?


Składniki
1 szklanka jagód
1/2 szklanki zimnego mleka
1/2 szklanki zimnej maślanki
1-2 łyżeczki cukru
(może być brązowy)

Do miski wlewamy umyte na sicie i przebrane z liści jagody, dolewamy mleko i maślankę i blendujemy na gładką masę. Słodzimy wedle uznania. Koktajl można także zrobić z samego mleka lub samej maślanki, co kto lubi. Przelewamy do wysokich szklanek, możemy udekorować go listkami mięty i dodać słomkę. Najsmaczniejszy jest podawany od razu po zrobieniu.


Przepis na Thermomix
Umyte i przeprane jagody wkładamy do naczynia miksującego, dolewamy mleko, maślankę i cukier i miksujemy 10s/0br.10. Przelewamy do wysokich szklanek, możemy udekorować go listkami mięty i dodać słomkę. Najsmaczniejszy jest podawany od razu po zrobieniu.


Smacznego! 

Kwaśnie, no właśnie
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zaglądają do mnie

kuchenny pomocnik

Translate