piątek, 16 czerwca 2017

Bułki wrocławskie

Często mówię, że domowe pieczywo nie ma sobie równych. Moja domowa piekarnia działa ostatnio bardzo prężnie, dlatego mam dla Was przepis na kolejne bułeczki. Są aromatyczne i chrupiące, smaczne także następnego dnia. To jedne z moich ulubionych w ostatnim czasie.

Składniki
550 g mąki pszennej
150 g letniego mleka
100 g letniej wody
1 jajko
30 g miękkiego masła
20 g drożdży
1 łyżeczka soli
1 łyżeczki cukru

Do szklanki wkruszamy drożdże, zasypujemy je cukrem, dodajemy 2 łyżki letniego mleka i odstawiamy na 15 minut, żeby zaczyn zaczął pracować.

Do miski wsypujemy mąkę, wlewamy mleko i wodę, dodajemy masło, rozmącone jajko i sól. Wlewamy rozczyn drożdżowy i przez kilka minut wyrabiamy ciasto.
Ciasto przekładamy do ceramicznej miski, przykrywamy ściereczką i odstawiamy na ok. 40 minut do wyrośnięcia, powinno w tym czasie podwoić swoją objętość.

Z wyrośniętego ciasta formujemy około 12 bułeczek. Delikatnie obtaczamy je w mące i układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Ponownie przykrywamy  i odstawiamy na 10 minut do wyrośnięcia.

Gdy bułki wyrosną, nacinamy w nich głęboki rowek. Blachę z bułkami wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200'C i pieczemy około 15-20 minut do zarumienienia. Studzimy na kuchennej kratce.


Przepis na Thermomix
Drożdże wkruszamy do naczynia miksującego, zalewamy 2 łyżkami letniego mleka i wsypujemy cukier. Całość mieszamy 3min/obr.2. Odstawiamy na 15 minut, aby zaczyn podwoił swoją objętość.
Dodajemy mąkę, sól, masło, rozmącone jajko oraz mleko i wodę. Wyrabiamy ciasto 4min/Interwał.
Ciasto przekładamy do ceramicznej miski, przykrywamy ściereczką I odstawiamy na ok. 40 minut do wyrośnięcia, powinno podwoić swoją objętość.
Z wyrośniętego ciasta formujemy około 14 niewielkich bułeczek. Delikatnie obtaczamy je w mące I układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Ponownie przykrywamy  i odstawiamy na 10 minut do wyrośnięcia.
Gdy bułki wyrosną, nacinamy w nich głęboki rowek. Blachę z bułkami wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 200'C i pieczemy około 15-20 minut do zarumienienia. Studzimy na kuchennej kratce.

Smacznego!

Przepis pochodzi ze strony Przepisownia.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Zaglądają do mnie

kuchenny pomocnik

Translate